Osiągnięcia naszych uczniów

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że Lena Borkowska z klasy fletu Pani Karoliny Rychter-Dzik wzięła udział w VII Międzyregionalnym Konkursie Fletowym, który odbył się 16 maja 2018r. w Gorzowie Wielkopolskim. Wykonaniem etiudy "Springtime Dance" Jana van Beekuma oraz "Arii" z opery "Czarodziejski flet" Wolfganga Amadeusza Mozarta zdobyła wyróżnienie. Lence akompaniował Pan Siergiej Kożewnikow. Uczennicy, nauczycielowi, akompaniatorowi oraz rodzicom serdecznie gratulujemy!

Zdjęcie użytkownika Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wojciecha Kilara w Gryficach.

 

W dniach 16-17 kwietnia 2018 roku odbył się w Stargardzie IV Konkurs Duetów Instrumentalnych "Stargard pod Szczęśliwą Gwiazdą". Jury w składzie: prof. zw. dr gab. Anna Prabucka - Firlej, prof. Krzysztof Sperski, dr Piotr Piechocki oraz mgr Janina Robak postanowili wyróżnić duet fletowo-gitarowy z naszej Szkoły. Ogromne gratulacje dla Lenki Borkowskiej oraz Piotra Piętala!

 

Oliwia Marcińczyk z klasy skrzypiec Pani Karoliny Sawrymowicz znowu zdobyła laury. Na VII Ogólnopolskim Konkursie Sonat Oliwii tym razem udało się zwyciężyć w swojej grupie. 7 kwietnia w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Szczecinie wykonaniem Sonaty e - moll Corellego i „Mazura” Młynarskiego udało jej się poprawić wynik z poprzedniego tygodnia. Tym samym, zajmując I miejsce w konkursie Oliwia po raz pierwszy w życiu miała okazję wystąpić na koncercie laureatów. Tak samo jak w Pyrzycach, przy fortepianie towarzyszyła jej Pani Małgorzata Kieruczenko, która została wyróżniona za swoją grę. Ogromne gratulacje!

Zdjęcie użytkownika Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wojciecha Kilara w Gryficach.

 

Oliwia Marcińczyk z klasy czwartej na VI Międzywojewódzkim Konkursie Skrzypcowym zdobyła II miejsce. Konkurs ten odbywał się w Pyrzycach w dniach 27 - 28 marca. Oliwia wykonała Etiudę nr 10 Mazasa oraz Koncert skrzypcowy a - moll Accolaya. Uczennicę przygotowała Pani Karolina Sawrymowicz, a przy fortepianie towarzyszyła jej Pani Małgorzata Kieruczenko. Ogromne gratulacje dla Oliwii, rodziców, a także pedagoga!

Zdjęcie użytkownika Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wojciecha Kilara w Gryficach.

 

 

27 marca w Sali Kameralnej Filharmonii Gorzowskiej odbył się III Lubuski Konkurs Skrzypcowy. Wzięli w nim udział uczniowie z wielu szkół, m. in. uczennice naszej szkoły z klasy skrzypiec pani Agaty Oling. Martyna Wysocka z klasy II/6 zdobyła wyróżnienie, oraz Michalina Reszka z klasy V/6 uzyskała wyróżnienie I stopnia. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, jak powiedział przewodniczący komisji, prof. Bartosz Bryła. Tym bardziej, serdecznie gratulujemy naszym laureatkom!

Zdjęcie użytkownika Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wojciecha Kilara w Gryficach.

 

Kolejne sukcesy naszych Gitarzystów z klasy gitary mgr Cezarego Strokosza! W X Wiosennym Konkursie Gitarowym, który odbył się w dniach 23-24 marca 2018 roku w OSM I st. im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie, Piotr Piętal z klasy II został laureatem III miejsca w grupie I, natomiast Maria Ziółkowska została wyróżniona wraz z zespołem "Four Guitars" w grupie IV. Uczniom, rodzicom oraz nauczycielowi serdecznie gratulujemy! 

Zdjęcie użytkownika Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wojciecha Kilara w Gryficach.Zdjęcie użytkownika Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wojciecha Kilara w Gryficach.

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczeń naszej Szkoły, Wojciech Brenda z klasy fortepianu mgr Siergieja Kożewnikowa, został laureatem II stopnia w XIV Międzynarodowym Festiwalu - Konkursie "Karawana Kultury Music Islands Open" w Międzyzdrojach. Gratulujemy Wojtkowi, jego rodzicom oraz nauczycielowi!

Zdjęcie użytkownika Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wojciecha Kilara w Gryficach.

W dniu 26 listapada 2018r. w hiszpańskiej Walencji, odbył się XV Międzynarodowy Konkurs Gitarowy "Jornadas Internacjonales de Guitarra de Valencia", wziął w nim udział uczeń klasy II gitary pana Cezarego Stokosza Piotr Piętal. Piotr zajął II miejsce w kategorii gitarzystów do lat dziesięciu. Serdecznie gratulujemy Piotowi, nauczycielowi i rodzicom. 

W dniach 11-12.11.2017r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia Nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie odbyła się trzecia edycja konkursu "I pierwszak może być mistrzem". Dwoje naszych uczniów: Martyna Wysocka i Piotr Piętal, postanowili sprawdzić swoje umiejętności i wziąć w nim udział. Martynka uczy się gry na skrzypcach w klasie Pani Agaty Oling, natomiast Piotruś gry na gitarze w klasie Pana Cezarego Strokosza. Obydwoje przywieźli do domu dyplomy. Martynka uzyskała tytuł Mistrza, a Piotruś Arcymistrza! Naszym zdolnym uczniom, ich rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy Zdjęcie użytkownika Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wojciecha Kilara w Gryficach.